NÁVRAT KE KOŘENŮM 2021
Aktualizace: 3. 1. výsledky, mapy s tratěmi, 22. 12. parametry tratí, přihlášková/příjezdová tabulka; 3. 12. rozpis, základní informace
Úvodem:
Letos budeme moci vzpomenout na rok, kdy muž s mamutím obočím a gorilím ksichtem, neomezený vládce východního světa, se sešel ve Vídni k podpisu přelomové smlouvy s chasníkem z Georgie, toho času obyvatelem Bílého domu. Říká vám ještě něco SALT 2?
A jen tak mimochodem, třeba uvidíme, koho po podzimních volbách potkáme na startu...
 
S ohledem na nouzový režim bude mít letošní ročník svá specifika, viz níže. Poté co se všichni radostně promoří při předvánočních nákupech, vánoční tour de příbuzní a silvestrovské tour de hory/chaty/hospody, se můžeme sejít na Kořenech. Bude tedy snaha udělat akci v rámci možností bezkontaktní, přímo v Brně, bez pevné základny a do značné míry samoobslužně.
Datum:
neděle 3. ledna 2021
Pořadatel:
Petr Hrouda
Kategorie:
A, B ("dospělé", A doporučená pro muže, B pro ženy - není povinné), C (krátká trať pro žáky a starší veterány, jakož i pro "chodce" nebo začátečníky) a D (v rámci možností jednoduchá trať pro samostatné děti nebo rodiče s dětmi).
Typ tréninku:
Skorelauf (volné pořadí kontrol, není povinnost oběhnout všechny, ale více kontrol = lepší umístění) s časovým limitem 120 minut pro kategorie A a B (při překročení limitu penalizace – odečet jedné kontroly za každých započatých 5 minut) a 90 minut v kategoriích C a D (odečet jedné kontroly za každých započatých 10 minut).
Předpokládané časy A a B kolem 60 minut pro vítěze/vítězku, pro C odhad 45 minut, pro D 30 minut.
Tratě:
Kategorie D - 1,9 km / 100 m / 3 kontroly
Kategorie C - 3,5 km / 180 m / 7 kontrol
Kategorie B - 6,1 km / 250 m / 11 kontrol
Kategorie A - 8,5 km / 350 m / 15 kontrol
(délka a převýšení se vztahují vždy k jedné z možných variant postupu, lze je tedy brát jako orientační)
Popisy kontrol
Shromaždiště:
Brno-Sadová, SV konec parkoviště u mysliveckého stadionu, GPS: 49°14'31"N, 16°36'38"E
nekryté, improvizované, pro nemotorizované bude k dispozici omezený počet pytlů na uložení bagáže (kdo chce mít jistotu, ať si zamluví v přihlášce), na místě pořád někdo bude
Doprava:
MHD: autobus linky 43, zastávka Myslivecký stadion (na znamení)
Parkování snad bez problémů, nečekám že by parkoviště bylo plné.
Přihlášky:
do 31. 12. v přihláškové/příjezdové tabulce, případně e-mailem na svata@sci.muni.cz (nebude-li upřesněno jinak).
Ražení:
klasické kleště, papírové průkazy (v případě samoobsluhy - viz níže - by možná ani nebyly nutné, ale nechceme vás o ně ochudit a letos vám je i můžeme nechat na památku)
Startovné:
letos zdarma, za co byste taky platili
Mapa:
Kobylín 2 (Zamilec) (1:10000, e 2,5 m, stav 1979, mapovali Pavel a Petr Dudíkovi);
kategorie D dostane ke staré mapě s tratí též čistý výtisk aktuální mapy daného prostoru;
pro kategorii B kombinace Kobylín 2 (Zamilec) + Rybstole (1:5000, e 2,5 m, stav 1992, mapoval Zdeněk Lenhart);
pro kategorii A kombinace Kobylín 2 (Zamilec) + Antoníček (1:10000, e 2,5 m, stav 1979, mapovali Pavel a Petr Dudíkovi);
vše bez vodovzdorné úpravy, Kobylín 2 (Zamilec) a Antoníček trochu delší než A4.
Všimněte si jednotné ekvidistance 2,5 metru; zejména na Kobylíně jsou vrstevnice místy dost nepřehledné, tradicionalistům doporučuji lupu, modernistům chytrou placičku s potřebným zoomem.
Výdej map na shromaždišti, možnost vložení do vlastních mapníků (pro A zkusím vzít dost takových, do kterých se snadno strčí obě mapy - Antoníček je delší i širší než A4); během cesty na start je možné i studovat trať.
Protože v oblasti Královo Pole–Sadová–Lesná dnes vypadá zástavba a síť komunikací výrazně jinak než na mapách, je dovoleno při závodě využít mapu v telefonu nebo vlastní výtisk turistické mapy. Není to sice úplně v duchu kořenů, ale nebylo by fér, aby místní znalci proběhli prostor najisto, zatímco ostatní by kličkovali naslepo a chytali se do slepých uliček.
Terén:
prostor asi není třeba moc představovat, jen teď ho uvidíte v zimním šatu :o)
Prezentace:
průběžně jak kdo dorazí od 9 do 13 hodin; zapište předpokládaný čas v přihláškové/příjezdové tabulce
Start:
Půjde o "samoobslužný trénink", tedy dostanete mapy, dojdete na start, sami se odstartujete a změříte si čas do cíle, který nám pak řeknete/napíšete (mailem nebo do výše uvedené tabulky), budete-li chtít být ve výsledcích.
Nejpozději v 15 hodin odejdeme sbírat kontroly, kdo tuší že bude na trati dlouho, nechť si nenechává start na konec!
Občerstvení:
čistě z vlastních zásob
Informace:
Petr Hrouda: svata@sci.muni.cz nebo 607534211
Závěrečné ustanovení:
Jde o klasický "návrat ke kořenům", tedy trénink v podobě odpovídající době, kdy mapa byla čerstvá. Nedivte se tedy ražení kleštěmi, své kontroly a popisy si na shromaždišti sami opíšete do průkazek, mapníky si vemte svoje a zopakujte si mapový klíč verze 79 a 92. Jen počítejte s tím, že porosty jsou o 42/29 let starší :o).
Uskutečnění tréninku nezáleží na počtu přihlášených.
A kdo by měl chuť, může si mezitím po celou zimu proběhnout pár dalších tratí. Mapy vezmu i 3. ledna na shromaždiště; kdo by věděl předem že bude mít zájem, nechť dá vědět spolu s přihláškou (je dobré o zájmu vědět, ale počítám že vezmu rezervu, nejen pro "objednané").