Kořeny reloaded 2020–2021

Ahoj orienťáci,
staré mapy nezahálejí ani v dobách, kdy se rozmáhají virózy, takže vedle kvalitních tréninků z rukou profíků v aktuálních prostorech tu máte zase i něco retro. Protože zima bude dlouhá (předpokládám, že kontroly budou v lese od začátku listopadu do jarní rovnodennosti), k jarním třem prostorům přibyly další tři.
Budou-li mít občerstvovny otevřeno (třeba aspoň okýnko, uvidíme jak to přes zimu bude), můžete si na Velké Klajdovce, U strakatého koně nebo U Jeroušků dát po doběhu něco dobrého. :o)
 
 • Kobylín 2 (Zamilec) (1979): kontroly z Návratu ke kořenům 2021. Na kontrolách jsou papírové terčíky (primitivní ruční výroba, zhruba 14×11 cm).
 • Východní Brlohy + Severní Brlohy (1983): kontroly z Návratu ke kořenům 2016, bohužel jen některé - v oblasti kontrol tehdejší krátké a dětské trati už nezbylo moc lesa, tak se proběhnete na ty vzdálenější. Na kontrolách visí červenobílé plastové fangle (zhruba 25×10 cm). Info od zavaděče: Autem se nedá dojet ke Strakatému koni (je tam zákaz vjezdu) a ani jinde po obci není místo na odstavení. Jediné rozumné místo je parkoviště na začátku vsi (při příjezdu od Olešné vpravo), u restaurace „Hořice“ - prosím dodržte, ten ušetřený kilák nestojí za problém.
 • Přední Hády + Malé Hády + Hády Hádečky (1987): kontroly z Návratu ke kořenům 2015. Na kontrolách na mapě Přední Hády jsou látkové fábory (tenké žlutooranžové, v barvě podzimního listí, jsou vidět až když jste u nich), v náročnějším terénu na mapách Hádečky a Malé Hády visí červenobílé plastové fangle (zhruba 25×10 cm). Pokud jsou malé mapy v extra krabici (v Bílovicích, Malé Hády dostupné už jen tam), vzory pro zákres všech jsou v jednom obalu s Předními Hády. Jako bonus je přihozeno pár map s tratěmi tehdejších kategorií H, D, K a HDD.
 • Obora (1990): kontroly z Návratu ke kořenům 2019 (kromě dvou, kde je čerstvě káceno). Na kontrolách jsou látkové fábory (tenké žlutooranžové, v barvě podzimního listí, jsou vidět až když jste u nich).
 • Rybstole (1992): bonusová trať k Návratu ke kořenům 2021, 17 kontrol na zhruba 1 km (dostupná už jen v Bílovicích). Na kontrolách jsou papírové terčíky (primitivní ruční výroba, zhruba 14×11 cm).
 • Tady jsou popisy kontrol pro všechny prostory.
 • Vlčí kopec (1990): mapy s kontrolami z tréninkového kempu před MS 1991 (kterých je 40 opravdu po celé mapě) s popisy na zadní straně. Na úložišti v Bílovicích je přihozeno ještě pár map s kontrolami z Návratu ke kořenům 2014 a hromádka čistých. Kontroly jsou jen imaginární, v lese není nic!
 • Bedřichov (1993): mapy s kontrolami z poháru elity a žebříčku A (zkrácené tratě). Na úložišti v Bílovicích jsou mapy kategorií D16A až D21E, v Bohunicích H16C až H45C, na skladě jsou i různé další (pro případ zájmu). Kontroly jsou jen imaginární, v lese není nic!
 • Pohádka máje (1997): mapy s kontrolami z poháru elity a žebříčku A (klasické tratě). V Bílovicích jsou mapy kategorií D16A (6 kusů), D21A (13 kusů), H21A a H21E (po 2 kusech), v Bohunicích dvacítka map H21E z velikonočních závodů 2000. Kontroly jsou jen imaginární, v lese není nic!
 •  
  Mapy tentokrát nejsou ukryté v lese (kdo by je vyhrabával ze sněhu, že :o), nicméně princip zůstává stejný - taková větší geocache: otevřít krabici, vzít si co potřebuju, případně zakreslit, zase bezpečně sbalit a zanechat pro další.
  Mapy najdete v plastových boxech na těchto místech:
 • Brno-Bohunice, univerzitní kampus, vedle přízemního vchodu do budovy 32 ve směru od ul. Kamenice (po schodišti z chodníku; dá se projít i od ul. Studentské mezi budovami 26 a 35, spojovací koridor mezi budovami je nad zemí), 49°10'41.4"N, 16°34'10.6"E
 • Bílovice nad Svitavou, Polanka, č.p. 844 (vedle před plotem je dřevěné "auto" a "traktor"), 49°15'04.9"N, 16°40'04.1"E - mapy jsou u domu (za plotem), prosím zazvoňte ať o vás domácí vědí; jen pokud nikdo nebude doma, vstupte k domu a obslužte se, branka je otevřená
 • Mapy s kontrolami (s tiskem tratí) jsou k přímému odebrání; pro ostatní platí že bude na místě vzorová mapa a hromada čistých k samoobslužnému zákresu. Není to sice úplně bezkontaktní, ale snad to přežijeme - kdo chce, ať si vezme rukavice. U map je po jednom lihfixu, případně propiska, ale doporučuji vzít si na zakreslení vlastní psadlo (propisky mohou zamrznout a ukázalo se že ani lihfix není ideální, na nepříliš kvalitním papíru se dost rozpíjí - to je případ většiny map, jen Přední Hády jsou na křídě, tam je to lepší)
  Aktualizace 12. 1.: Se začátkem roku 2021 byly na obou místech přidány mapy Kobylín 2 (Zamilec) a Rybstole s extra tratí. Po týdnu v Bohunicích někdo ukradl malou krabici, takže Rybstole a Malé Hády už zde nejsou a Hádečky byly doplněny do velké krabice k Předním Hádům.

  Kdo by měl zájem o využití dalších map z bývalého skladu VBM (opakované díky, už mám i pár příspěvků od jiných) pro ukrácení dlouhých o-prázdnin, pro toho přikládám aktuální stav zásob. Mám je v práci v Bohunicích, předání dle domluvy, případně mohu i nechat k vyzvednutí u dveří budovy, viz výše.
  Petr Hrouda, 607534211, svata@sci.muni.cz