Kořeny open 2020

Ahoj orienťáci,
staré mapy nezahálejí ani v dobách, kdy se rozmáhají virózy, takže vedle kvalitních tréninků z rukou profíků v aktuálních prostorech tu máte zase i něco retro. Konkrétně v tuto chvíli tři místa na západ od Brna, kromě Vlčího kopce jde o recykláty z dřívějších let, ale na Pohádce máje běželo dvacet lidí, na Oboře deset, snad si to tedy moc pamatovat nebudete. :o)

Mapy jsou ukryté v lese (přesné umístění viz níže), maskované hnědým nebo béžovým hadrem, zčásti zaházené listím (ne úplně, abyste je zas našli :o) - zkrátka taková větší geocache v principu se stejným režimem: nenápadně dojít, vzít si co potřebuju, zase bezpečně sbalit a zanechat pro další.
Mapy s kontrolami (Vlčí kopec všechny, na ostatních ty s tratěmi) jsou k přímému odebrání; pro ostatní platí že bude na místě pár vzorových map a hromada čistých k samoobslužnému zákresu. Není to sice úplně nezkontaktní, ale snad to přežijeme - kdo chce, ať si vezme rukavice. U map Pohádka máje a Obora je po jednom lihfixu, ale doporučuji vzít si na zakreslení vlastní psadlo (ukázalo se že lihfix není ideální, na nepříliš kvalitním papíru se dost rozpíjí)

Kontroly jsou v lese na Pohádce máje a Oboře (jen na tréninkových tratích z let 2010 a 2011), na Vlčím kopci nebude v lese nic. Jde o jednostranné papírové terčíky, pokud možno nenápadné, někde u země, ať neprovokujeme lesáky. S postupujícím čase a případným deštěm asi budou měnit podobu.

VLČÍ KOPEC - původní idea byla i zde dát trať z Kořenů 2014, ale když jsem zjistil, že čistých map už je pár a pod nimi dva centimetry map s kontrolami z tréninkového kempu před MS 1991 i s popisy na zadní straně, není co řešit - tady budete mít všechny mapy rovnou s kontrolami, kterých je 40 opravdu po celé mapě. Pavel P. varoval, že po težbě už na mapě sedí akorát vrstevnice, ale není to tak zlé. :o)
• Kde mapy najdete: (viz výřez mapy - kontrola 64): západně od Prštic, N 49°07.445' E 16°26.831' - v místě kontroly (prohlubeň s kamenem), pod kmenem vyvráceného stromu (těsně u vývratu), krabice v igelitce
• Mapy budou na určeném místě do soboty 30. května, 12 hodin.
POHÁDKA MÁJE - tady je překryv se Sašovým tréninkem z března, ale tohle bude proběhnutí kolem autodromu na mapě, na které ještě autodrom není, aneb repríza klasické trati ze zimního tréninku před deseti lety (první předchůdce Kořenů 2010). Aktuální poznatek: u křižovatky Na šípu je díra v plotě, je tedy možné ji využít a není třeba jít postup 14-15 zalomený podle zákresu.
• Upřesnění od roznašečů: k. 10 kámen nenalezen, dáno na skalku vedle (východně); k. 16 jakási jamka tu je; u k. 17 to vypadá všelijak.
• Jako bonus omezený počet map s tratěmi elitních závodů: pohár elity 1997 - 12× D16A, 28× D21A, 7× H21A, 7× H21E; velikonoce 2000 - 22× H21E.
• Kde mapy najdete (viz výřez mapy - prohlubeň zakrojená do svahu ve středu výřezu): západně od Žebětína, N 49°12.655' E 16°27.784' - severní (horní) část prohlubně, plastový box
• Mapy budou na určeném místě do neděle 31. května, 12 hodin.
OBORA - druhá reminiscence zimní klasiky z roku 2011, trochu jiné kontroly než byly na Kořenech 2019 (i když pár těsně vedle :o).
• Upřesnění od roznašečů: k. 1 SZ strom už není, je to na kraji vysokého lesa; k. 4 cesta je projetá trochu výš; k. 5 listnaté stromy pár metrů nad okrajem paseky; k. 8 ve vysokém lese, u staršího z vývratů; k. 12 jáma už je v hustníku, ale najít se dá; k. 13 u rozcestí.
• I tady jako bonus várka map s tratěmi, v tomto případě směska různých od dětských po elitní, D10-D16, H10-H45 (jen v oblasti těch velkých hustníků ve svahu nad přehradou to už opravdu moc sedět nebude...).
• Kde mapy najdete (viz výřez mapy - vývrat nad číslem 3): západně od Rozdrojovic, N 49°15.252' E 16°30.141' - uřízlé zbytky stromu (stojící 1 m vysoký pahýl, ležící asi 2 m dlouhý kus kmene), u pahýlu plastový box
• Mapy budou na určeném místě do neděle 31. května, 12 hodin.

Kdo by měl zájem o využití dalších map z bývalého skladu VBM (opakované díky, už mám i pár příspěvků od jiných) pro ukrácení dlouhých o-prázdnin, pro toho přikládám aktuální stav zásob. Mám je v práci v Bohunicích, kde bývám pondělí a čtvrtky zhruba 11-19, případně předání dle domluvy (mohu i nechat k vyzvednutí u dveří budovy, kde by to neměl nikdo vzít - N 49°10.696', E 16°34.179').
Petr Hrouda, 607534211, svata@sci.muni.cz